Tööstusmess Instrutec 2018 avab uksed!

7. – 9. novembrini, toimub Eesti Näituste messikeskuses Eesti suurim rahvusvaheline masinatööstuse mess Instrutec 2018. Messil tutvustab ligi 90 tööstusvaldkonna ettevõtet uusimaid tooteid ja teenuseid, demoalal saab näha Eestis toodetud tipp-seadmeid, toimuvad töötoad, Targa tööstuse digitaliseerimise infopäev ning visiooniseminar tööstuse tippjuhtidele.
24. Tallinna rahvusvaheline tootearenduse-, tootmistehnika-, tööriista-, allhanke– ja tehnohooldusmess Instrutec 2018 toob kogemuste ja teadmiste vahetamiseks kokku valdkonna tipptegijad. Instrutec 2018 toimub Eesti Näituste AS-i koostöös Eesti Masinatööstuse Liiduga.
Eesti suurima tööstusmessi töös osaleb käesoleval aastal ligi 90 ettevõtet ja organisatsiooni, kes on avatud uutele koostööettepanekutele ning on tulnud messile selleks,e t jagada infot oma toodete ja teenuste kohta. Messi eksponendid toovad messikeskusesse esindusliku tootmistehnika valiku, mida on võimalik messikeskkonnas reaalselt töötavana ka näha. Samuti leiab messilt valiku erinevates tootmisprotsessides kasutatavaid tööstusroboteid. Ajale kohaselt on messil palju ettevõtteid, kes pakuvad automaatika ja tarkvaralahendusi. Näiteks tulevad tartlased välja aasta eest valminud ja juulis Targa Tööstuse ideepäeva võitnud Fractory.co veebitarkvaraga, mis annab laserlõikuse hinnapakkumise 1 minutiga, millele varem kulus nädalajagu emailide ja kõnede vahetamisi.
Suurimate väljapanekutega osalevad sel aastal Cle Baltic OÜ. Abplanalp Estee OÜ Katomsk AS, Leanest OÜ koos Demeck CNC OÜ-ga. Klinkmann Eesti AS, Simatec Automaatika OÜ.
Messi teabeprogramm on sel aastal väga mahukas ning selle koostamisse on panustanud eeskätt Eesti Masinatööstuse Liit, Tehnopol, EAS, Eesti IKT Klaster, Eesti Elektroonikatööstuse Liit, Klinkmann Eesti AS jpt. Programmi läbivaks teemaks on ka selleaastasel messil tööstuse digitaliseerimine. Messi avapäeval on keskseks teemaks efektiivsuse tõstmine elektroonika- ja plastitööstuses ning kuidas seda saavutada infotehnoloogia partnerite abiga. Eestis on piisavalt nii edukaid IKT-ettevõtteid kui rahvusvahelise kasvupotentsiaaliga tööstusettevõtteid. Nende osapoolte kokku toomine ning ühiselt nende väljakutsete lahendamine avab Eesti tööstusettevõtlusele väärtuslikke arenguvõimalusi.

Käesoleva aasta Instruteci messi üks tippsündmusi on kogu neljapäevase päeva kestev targa tööstuse ideepäev. . Ideepäeva eesmärk on koguda ideelahendusi tööstussektori või sellega seotud ettevõtete probleemide ja väljakutsete lahendamiseks. Probleeme lahendamiseks on ettevõtted esitanud sel korral 12 ning need on seotud kas toote- või teenusearendusega või ettevõtte töökorralduse ja siseprotsessiga. Näiteks elektrivõrgu pingekõikumiste mõju vähendamine tootmisseadmetele, tööjõu nõudluse ja pakkumise kombineerimine ning värbamise kollektiivne lahendamine tööstusettevõtete poolt ja keskkonnasäästliku metsaveo korraldamine.

Messi üks kõrghetki on reedel toimuv tippjuhtide päev. Seal arutatakse läbi tööstusvaldkonna suunad ja arengud järgneva 5 aasta lõikes, jagatakse kogemuslugusid ressurrside kokkuhoiust ning näiteid sellest, kuidas tänapäevane tehnoloogia tagab efektiivsuse.
Samuti toimub kogu kolmepäevase messi vältel ohtralt seminare masinatööstuse olulistel teemadel.
Messi üks põnevamaid kohti on kindlasti In—Action ala, kus toimuvad Merkuur Oü töötoad, ja jootmise kutsevõistlused, saab kogeda virtuaalreaalsust ning demoalal tutvuda Iseautoga.
24. Tallinna rahvusvaheline tootearenduse-, tootmistehnika-, tööriista-, allhanke– ja tehnohooldusmessi Instrutec 2018 programmiga saab tutvuda siin: https://instrutec.ee/kulastajale/programm/
Messi peaks külastama kõik, kes igapäevaselt on tegevad tööstusvaldkonnas või kes tunnevad selle teema vastu huvi. See on hea võimalus saad uusi teadmisi ja kogemusi ja koostöövõimalusi vahetust allikast. Instrutecile on oodatud ka tehnoloogiahuvilised noored, et Instrutecilt saadud praktiline kogemus aitaks neil teostada ka edasised karjäärivalikud just tehnoloogiavaldkonnas.