Reede, 9. november

Kell 10.00 – 16.00 TIPPJUHTIDE PÄEV: EESTI TÖÖSTUS 2018 – KUIDAS EDASI?

10.15                 Avasõnad

VISIOON
10.30                 Riigi vaade: Tööstuse suunad ja arengud järgneva 5 aasta lõikes – Viljar Lubi, Majandus- ja
                            Kommunikatsiooniministeerium
10.50                 Kuidas metallitööstuses toime tulla kasvuga? – Katrin Danival, Danival MW OÜ
11.10                 Mida tasub Eesti tööstusel õppida rahvusvahelistest trendidest – Marti Jeltsov, Estoflow
                            Consulting OÜ
11.30                 Miks peaks Eesti tööstus rohkem oma brände looma hakkama? – Sander Gansen, Robotex
12.00                 Millised haridusuuendused aitavad toime tulla pideva oskustööjõu puudusega tööstuses? –
                            Kristjan Oad, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
12.30 – 13.00  Lõunapaus

PARIMAD PRAKTIKAD PÄRISELUST
13.00                 Kogemuslood kuidas tööstusettevõtted on tulnud toime ressursside kokkuhoiuga – Marti Arak,
                            Delta E
13.20                 Praktilisi näiteid kuidas tänapäevane tehnoloogia tagab efektiivsuse? – Urmas Polli, Klinkmann
13.40                 Räägime digitaliseerimisest. Leiburi näide – Toomas Kärner, Telia
14.00                 Mis meiega juhtus peale digiauditit? – Veljo Konnimois, Radius Machining
14.20                 Tööriist: kuidas oma digitaalset võimekust hinnata? – Tõnu Lelumees, IMECC OÜ
14.30 – 15.10  Luminori paneel: Kuidas edasi Eesti töötlev tööstus 2018?
15.15                 Kokkuvõtted ja seminari lõpetamine

Korraldaja: Eesti Masinatööstuse Liit
Lisainfo: EML kodulehel või Triin Ploompuu, triin@emliit.ee
Toimumiskoht
: seminariruum A1

 

Kell 12.00 – 15.00 Kliendiseminar: TÄNAPÄEVA TOOTMISEST

11.45 – 12.00 Kogunemine, kohv
12.00 – 12.40 Laser cutting (Metallide lõikamine) – Bo Williamsson
12.40 – 13.20 Additive manufacturing (Metallide 3D printimine) – Bo Williamsson
13.20 – 13.40 Coffee break (kohvipaus)
13.40 – 14.20 Effective heating of modern steels with LINDOFLAMM® special burners (Metallide eel- ja
                           järelkuumutamine) – Bogoljub Hrnjez
14.20 – 15.00 AVANTO™ pioneering welding management (AVANTO™ digitaalne keevitusprotsesside
                           haldamine) – Bogoljub Hrnjez

Seminar toimub inglise keeles.
Korraldaja: Eesti AGA
Info ja registreerimine: Eesti AGA kodulehel www.aga.ee
Toimumiskoht: seminariruum C

 

Kell 13.00 – 14.00 Seminar: MONITOR TARKVARAUUENDUSE G5 TUTVUSTUS

Korraldaja: Rocksoft
Toimumiskoht: seminariruum A2

 

Kell 10.00 – 18.00 IN-ACTION ALAL

  • Jootetööde võistlused (Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja Tallinna Polütehnikum)
  • Virtuaalreaalsus (Avar Agentuur)
  • Iseauto (Taltech Silberauto AS)
  • Elektri-superbike (Tallinna Tehnikakõrgkool)

Toimumiskoht: In-Action ala C-hallis