Programm

Kolmapäeval, 6. novembril 2019.a

 

Kell 11.30 RAHVUSVAHELISE TOOTEARENDUSE-, TOOTMISTEHNIKA-, TÖÖRIISTA-, ALLHANKE JA TEHNOHOOLDUSMESSI INSTRUTEC 2019 PIDULIK AVAMINE
Toimumiskoht: In-Action ala C-hallis

 

Kell 12.00 – 16.00 PLANEERIMISPÄEV

12.00 – 12.10  Sissejuhatus – Heiti Mering, Tieto Estonia (moderaator)
12.10 – 12.45  Digitaalne kaksik ja tootmisressursside juhtimine – Tõnis Raamets, Taltech
12.45 – 13.30  Andmete detailsus paneerimise eri faasides – Ingrid Joost, Magnetic MRO
13.30 – 13.45  Kohvipaus
14.00 – 14.45  Tootmisplaani automatiseerimine ja peenplaneerimine – Markus Raab, Dualis IT (Saksamaa)
14.45 – 15.45  Business Value Engineering –  IFS (Rootsi)
15.45 – 16.00  Küsimused ja arutelu

Korraldaja: Tieto Estonia
Info ja registreerumine: SIIN
Toimumiskoht: Seminariruum A1

 

Kell 11.00 – 16.30 EESTI LAHTISED MEISTRIVÕSTLUSED KÄSIJOOTMISES

Võistluse raames peab 1 tunni jooksul kokku monteerima ühe plaadi (SMT + THT)

Korraldaja: Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja Tallinna Polütehnikum
Info ja registreerumine: www.estonianelectronics.eu/et/
Toimumiskoht: In-Action ala C-hallis

 

Kell 15.00 – 16.10 PROJEKTI 4CHANGE UUTE CNC ÕPPEMATERALIDE TUTVUSTUS

15.00               Kogunemine
15.10               Eesti Masinatööstuse Liidu tegemistest – Triin Ploompuu
15.20               Projektist 4Change – Raul Kütt, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakoolist
15.35               Loodud õppematerjalide tutvustus – Enn Helemäe, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool
15.50               E- õppe platvormi tutvustus ja uute õppematerjalide kogemus – Aleksandr Sagalajev, Tallinna
                          Lasnamäe Mehaanikakool 
16.10               Küsimused ja kokkuvõte

Korraldaja: Eesti Masinatööstuse Liit
Toimumiskoht: Seminariruum C

 

 

Neljapäeval, 7. novembril 2019.a

 

Kell 10.00 – 16.45 TÖÖSTUSTRENDID KÜBERTURVALISUSES, AUTOMAATIKAS JA ENERGIATÕHUSUSES

10.00 – 10.30  Registreerumine, hommikukohv ja networking
10.30 – 10.35  Tervitussõnad Kerly Hendrikson – Klinkmann Eesti, esinduse juht
10.35 – 12.00  Küberturvalisus tööstuses ja automatiseerimises (inglise keeles) – Mats Johannesson, Belden
                            Hirschmann, automaatikainsener
12.00 – 12.30  APM (Asset Performance Management),
                            AVEVA InSight pilverakendus – Urmas Polli, Klinkmann Eesti, võtmekliendi haldur
12.30 – 13.15  Lõuna             
13.15 – 14.15  Rockwell Automation: tark tootmine (MagneMotion).
                            Digital Twin tööriistad masinaehitajatele virtuaalsete masinate loomiseks.
                            Emulate 3D – uudne tööriist masinaehitajatele ja tootmisettevõtetele (inglise keeles) – Driton
                            Salihu, Rockwell Automation, tehniline konsultant
14.15 – 14.45  Automatiseerimine algab väikestest asjadest.
                            Edulugu: Unitronics & Innovative Water Systems.
                            Edulugu: Tootmise automatiseerimine lihtsate vahenditega & Danspin AS – Ervin Kaur,
                            Klinkmann Eesti, müügijuht
14.45 – 15.15  Paus
15.15 – 16.45  Carlo Gavazzi lahendused.
                            Edulugu: Chint (Finder / SES) & Cleveron / Proteus – Vallo Lehtme, Klinkmann Eesti, müügijuht

Korraldaja: Klinkmann Eesti AS
Info ja registreerumine: www.klinkmann.ee/uudised/instrutec-2019/
Toimumiskoht: Seminariruum A2

 

Kell 11.00 – 16.30 EESTI LAHTISED MEISTRIVÕSTLUSED KÄSIJOOTMISES

Võistluse raames peab 1 tunni jooksul kokku monteerima ühe plaadi (SMT + THT)

Korraldaja: Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja Tallinna Polütehnikum
Info ja registreerumine: www.estonianelectronics.eu/et/
Toimumiskoht: In-Action ala C-hallis

 

Kell 15.00 – 21.30 EESTI MASINAEHITAJATE FOORUM ’19-Q4

15.00 – 16.00  Networking, EMEFi ruum ja kohvilaud avatud
16.00 – 16.30  Avasõnad ja EMEFi tutvustus
16.30 – 17.15  Mudelautosport ja –tehnika – Ilmar Vesiallik, Sven Aadla
17.15 – 18.00  Drones – opportunities and challenges today and in the future – Kai Kankaala
18.00 – 18.15  Laudkondade tehnilise sõlme ajurünnak
18.15 – 18.30  Paus
18.30 – 18.45  Masinaehitajate viktoriin
18.45 – 19.30  Inspekteerimine UAV-dega – Siim Heering
19.30 – 20.15  Kuidas ehitame tehnikaspordi vundamenti – Rando Mere
20.15 – 21.30  Networking 

Korraldaja: Eesti Masinaehitajate Foorum
Toimumiskoht: Seminariruum A1

 

Reedel, 8. novembril 2019.a

 

Kell 10.00 – 16.00 TIPPJUHTIDE PÄEV: KES TIHTI TEED KÜSIB, SEE EI EKSI ÄRA

10.15               Tervitussõnad, Eesti Masinatööstuse Liit

I BIG PICTURE
10.20 – 11.00  Leadership: is your culture ready for your strategy? (inglise keeles) – Emiel van Est
11.00 – 11.40  Storytelling – how it works in industrial business? (inglise keeles) – Yasmine Khater
11.40 – 12.05  Tööstuse digitaliseerimise uudised ja arengud Eestis – Tõnu Lelumees ja Jüri Riives, teadus- ja
                            arenduskeskus IMECC
12.05 – 12.30  Virgutuspaus

II KUIDAS KASVADA?
12.30 – 13.30 – Indrek Saul
13.30 – 13.45  Virgutuspaus

III TÖÖSTUSE TURUNDUS JA NÄHTAVUS
13.45 – 14.15  Miks õppida LinkedIN selgeks ja mida seal tööstusettevõttena teha? – Ekspert Indrek Põldvee
14.15 – 14.45  Facebook – kas võrgustik tööstusele? – Ekspert Katrin Vilimaa – Otsing
14.45 – 15.15  Kuidas tellida ja mõõta sotsiaalmeedia tulemusi? – Merlis Nõgene, Callisto OÜ
15.15 – 15.45  Miks peaks tööstus suhtlema ajakirjandusega? – Meelis Mandel, Äripäev
15.45 – 16.00  Kokkuvõtted

Korraldaja: Eesti Masinatööstuse Liit, Tartu Ärinõuandla ja kasvu-coach Indrek Saul
Info ja registreerumine: SIIN
Toimumiskoht: Seminariruum A1

 

Kell 11.00 – 13.30 EESTI LAHTISED MEISTRIVÕSTLUSED KÄSIJOOTMISES

Võistluse raames peab 1 tunni jooksul kokku monteerima ühe plaadi (SMT + THT)

Korraldaja: Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja Tallinna Polütehnikum
Info ja registreerumine: www.estonianelectronics.eu/et/
Toimumiskoht: In-Action ala C-hallis

 

Kell 14.00 – 15.00 ENERGIAREVOLUTSIOON SINU ETTEVÕTTES

Korraldaja: Eesti Energia AS
Toimumiskoht: Seminariruum C