Kõik messile Instrutec 2021!

PRESSITEADE

8.-10. septembril toimub Eesti Näituste messikeskuses tööstus- ja tehnoloogiamess Instrutec 2021. Instrutec on 26-aastase ajalooga business to buisness (B2B) mess, kus valdkonna ettevõtted saavad võimaluse tutvustada oma uusimaid tooteid ja teenuseid, kohtuda klientidega ning leida uusi koostööpartnereid.

Messilt leiab tööstus- ja tehnoloogiaettevõtteid, erialaliite ja õppeasutusi ning osa saab võtta seminaridest ja töötubadest. Suuremate väljapanekutega on messil esindatud masinaehituslike erilahenduste projekteerimisega tegelev firma Insero, CNC-metallitöötlemisseadmete jahutus-määrdevedelike edasimüüja Easycut, elektrimaterjalide, -tarvikute ja -seadmete hulgimüügiga tegelev Viru Elektrikaubandus ning elektrijaotus- ja juhtimisseadmete tootja Elrato. Terviklike ja paindllike IT-lahendusi tööstusele tutvustavad näiteks Astro Baltics, BeeWaTec ja Rocksoft. Tööstusrobotitel põhinevate tehnoloogiliste süsteemidega tutvu Beckhoff Automation ja Wika stendides. Instrutecilt saab hea ülevaate Eesti tööstuse- ja tehnoloogiavaldkonnast, kuid messilt leiab rahvusvahelisi eksponente Soomest, Lätist, Leedust ning Poolast. Messil on väljas Eesti Masinatööstuse, Elektroonikatööstuse ja Plastitööstuse Liidud ning Eesti Leiutajate Liit. Nende stendidest saab kõige värskemat erialainfot, leiab uusi kontakte ning vastatud saavad kõik tekkinud küsimused. Taltech Mehaanika ja tööstustehnika instituudi ning Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli stendidest saab infot erialase baas- ja täiendusõpe kohta.

Messi üks tähtis osa on ka teabeprogramm ja töötoad. Alates selle aasta 1. veebruarist on Eesti CERNi (Euroopa Tuumauuringute Keskus) assotsieerunud liige ning CERNi huvi on leida võimalikke koostööpartnereid Eesti ettevõtjate hulgast. CERNi delegatsioon külastab Instruteci ja selle raames kohtub ka ettevõtjatega. Lisaks on võimalus osa saada CERNi loengust teemal, kuidas CERNiga äri ajada ja end tarnijate andmebaasis registreerida. Selleaastasest seminariprogrammist võib leida veel näiteks Tööinspektsioon iseteeninduskeskkonna TEIS riskianalüüsi tööriista tutvustuse (lektoriks Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula). Indrek Põldvee näitab, kuidas korrasta isiklik või ettevõtte Linkedin profiil ning tõsta äriline võimekus uuele tasemele. Eesti Elektroonikatööstuse Liit ja IPC korraldavad messi raames Eesti Lahtiseid Meistrivõistluseid käsijootmises. Osavõtjad peavad 1 tunni jooksul kokku monteerima ühe plaadi (SMT + THT). Toimuvad Merkuur mobiilne töötuba, droonide täpsuslennutamine ning kätt saab proovida Tallinna Lasnamäe Mehaanikakooli keevitussimulaatoril. Insero stendis saab tutvuda virtuaalprillide abil firma 3D-mudelitega ja 3D-laserskaneeritud punktipilvedega. Tarkvara ettevõte Leanest stendis saate 1 sekundiga lasta endast teha 3D kujutis.

Koroonapandeemia taustal peavad messi korraldajad oluliseks, et üritus on kõigile osalejatele võimalikult ohutu ning huvilised pääsevad muretult messielamust nautima. Selleks, et keegi ei peaks nakatumise hirmus messilt eemale jääma, toimub tööstus- ja tehnoloogiamess kontrollitud üritusena. Sissepääsemiseks tuleb esitada koroonatõend. Kõigile neile, kel vastavat tõendit ei ole, pakutakse tasulist kiirtestimise võimalust kohapeal. Nii on ka ilma tõendita võimalik siiski messi külastada ning messimelust osa saada.

Kõik huvilised on oodatud osa saama tööstus- ja tehnoloogiamessi melust. Olgu siis eesmärgiks kogemuste ja ideede vahetamine, uute müügikanalite otsimine, uute toodete/teenuste  kohta tagasiside saamine, seadmete ostmine või müümine, klientidega ja erialainimestega kohtumine, uute tehnikate/töövõtete tutvustamine, uute ärisuhete loomine või huvitava programmi tarbimine. Kohtume 8.-10. septembril Eesti Näituste messikeskuses.

Kristiine Herkel
Eesti Näituste AS
Messi Instrutec 2021 projektijuht