Eesti suurim masinatööstusmess avab uksed

Eesti suurim masinatööstusmess avab uksed

16.-18. novembrini toimub Eesti Näituste messikeskuses Tallinnas Eesti suurim masinatööstusmess, 22. rahvusvaheline tootearenduse, tootmistehnika, tööriista, allhanke ja tehnohooldusmessi Instrutec, kus MITU masinatööstuse ja – tehnika ettevõtet tutvustavad masinatööstustehnoloogia uusimaid saavutusi. Toimuvad ka Eestis toodetud tehnika demonstratsioonid ning  seminarid.

„Masinatööstus annab 10% Eesti ekspordist ning tööstusettevõtted ekspordivad kogu oma toodangust 80-90%, mistõttu on tegu Eestis väga olulise valdkonnaga,“ ütles Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht Triin Ploompuu. „Instrutec on ainus Eesti tööstusmess ning oodatud kokkusaamiskohaks meie valdkonna tippudele, kus tekkiv sünergia on aluse pannud nii mõnelegi innovatiivsetele ideele Eesti masinatööstuses.“

„Instrutec on juba paarkümend aastat olnud Eesti masinatööstuse valdkonna suurim ja ainus mess,“ ütles messi projektijuht Epp Sultsmann.“Messil saavad omavahel kokku Eesti masinatööstuse kõige kõvemad tegijad, samuti tegeleme sellega, et masinatööstus pakuks huvi ka noortele. Sel aastal on meil demo-alal näha ja katsuda mitu Eestis toodetud masinat, samuti toimuvad messil elektroonikute kutsemeistrivõistlused, jootmisvõistlused.“

Messi ajal toimuvad ka mitmed seminarid. 16. novembril toimuval seminaril  „Töötleva tööstuse valdkonna peamised sõlmprobleemid ninga nende lahendused. Turuanalüüs“ annab  Eesti Võlausaldajate Liit ülevaate, millised on maksejõuetuse probleemid Eesti töötlevas tööstuses võrdluses kogu Eesti majanduskeskkonnaga.

Kolmapäeval, 16.novembril toimuvad Instruteci messi raames veel järgmised seminarid: “Uued Rimula perekonna rasketehnika mootoriõlid ja uue põlvkonna hüdrovedelikud Tellus S2 VX ning S2 MX” , “Kus soovid olla 5 aasta pärast? EASi ettevõtte arenguprogramm.” ning “EL rahastatud projektid, mis arendavad masina- ja metallitööstust”.

Neljapäeval, 17.novembril saab osa võtta seminaridest “Energiasäästmis- ja monitoorimislahendused tootmises”, “Tootmislahendused täna ja tulevikus” ning “Uue põlvkonna tootearenduse platvorm – Autodesk Fusion 360”.

Tippjuhtide seminari teemaks reedel, 18. novembril on sel aastal „Tööjõud tööstuses – kuidas edasi?“. Seminaril räägitakse töötleva tööstuse rollist Eesti majanduses, samuti sellest, kuidas haridussüsteem toetab Eesti majandust ning tööjõukulude mõjust Eesti tööstusettevõtetele. Seminaril tutvustatakse ka rakendusuuringut „Tulevikuvaade tööjõu ja oskuste vajadusele: metalli- ja masinatööstuse valdkond.“

Messil on ka aktsiooni ala, kus saab näha Eestis toodetud masinaid: kiirabiautot, roomikut, vormelit. Messil toimuvad elektroonikute kutsemeistrivõistlused.

  1. rahvusvaheline masinatööstusmess Instrutec 2016 on Eesti suurim ja ainus tootearenduse, tootmistehnika, tööriista, allhanke ja tehnohooldusmess, mis toimub 16.-18. novembrini Eesti Näituste messikeskuses Tallinnas.

Messi korraldavad Eesti Näitused koostöös Eesti Masinatööstuse Liiduga. Täpsem info messil osalevate firmade ja teabeprogrammi kohta aadressil http://www.fair.ee/instrutec/est